act legal covers all major European business centres.
Warsaw | Amsterdam | Bratislava | Budapest | Frankfurt | Madrid | Milan | Prague | Vienna
meet us at www.actlegal.com

x

Janusz Szeliński

adwokat / wspólnik

Janusz zajmuje się obsługą korporacyjną podmiotów gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem rynku informatycznego i zagadnień związanych z prawem autorskim. Do jego zainteresowań zaliczyć należy także prawo rynków kapitałowych. Doradzał przy sporządzaniu informatycznych umów wdrożeniowych i licencyjnych oraz umów związanych z nabyciem i wdrożeniem centralnego systemu transakcyjnego dla jednego z banków zrzeszających banki spółdzielcze.

Brał także udział w negocjacjach związanych z wdrożeniem w Polsce systemu dozoru elektronicznego dla Ministerstwa Sprawiedliwości. Odpowiadał ponadto m.in. za transakcje nabycia przez towarzystwo funduszy inwestycyjnych zorganizowanej części przedsiębiorstwa innego towarzystwa oraz przejęcie zarządzania funduszami.

Posługuje się biegle językiem angielskim.

Ukończył Wydział Prawa na Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji, specjalizując się w prawie europejskim i międzynarodowym. Z wyróżnieniem ukończył także dwuletni kurs prawa brytyjskiego i europejskiego, organizowany wspólnie przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytet Cambridge.


vCard

Doświadczenia

Doradztwo przy zawarciu umowy z Orange

Doradztwo na rzecz PayTel S.A. przy zawarciu umowy z Orange Polska S.A. na świadczenie usług płatniczych i innych usług związanych z rozliczeniami transakcji gotówkowych i bezgotówkowych w sieci sprzedaży operatora. Szacowana wartość transakcji wynosi ok. 31 mln zł.

Czytaj dalej

Negocjowanie umowy wdrożeniowej dla centralnego systemu informatycznego banku

Doradztwo na rzecz jednego z banków zrzeszających banki spółdzielcze w Polsce przy negocjowaniu umowy wdrożeniowej dla centralnego systemu informatycznego banku oraz integrującego poszczególne banki spółdzielcze ze zrzeszenia; wartość transakcji 60 mln zł.

Czytaj dalej

Ofarta publiczna banku

Doradztwo przy sporządzeniu prospektu informacyjnego dla jednego z banków w celu przeprowadzenia oferty publicznej akcji banku na kwotę 66,7 mln złotych, oraz doradztwo przy sporządzeniu oferty publicznej tego banku bez konieczności sporządzania prospektu informacyjnego (wyłącznie na rzecz inwestoró...

Czytaj dalej

Połączenie Comp S.A. z Novitus S.A.

Doradztwo dla Comp S.A. przy połączeniu z inną spółką publiczną (Novitus S.A.), w tym doradztwo w sporządzeniu memorandum informacyjnego przy dopuszczeniu do obrotu akcji nowej emisji emitowanych w związku z połączeniem; wartość transakcji ok. 150 mln zł.

Czytaj dalej

Aktualności

Koronawirus alert

Podejmowanie uchwał organów spółek kapitałowych a ograniczenia wynikające z obowiązującego stanu epidemii. Aktualizacja: 01.04.2020 r.

Zamknięcie granic, odwołane loty oraz znaczące ograniczenia w organizowaniu zgromadzeń i przemieszczaniu się wynikające z obecnego stanu epidemii mogą istotnie utrudnić bieżące funkcjonowanie spółek, a w szczególności podejmowanie uchwał przez wspólników, zarządy i rady...

Koronawirus alert

Podejmowanie uchwał organów spółek kapitałowych a ograniczenia wynikające z obowiązującego stanu epidemii

Zamknięcie granic, odwołane loty oraz znaczące ograniczenia w organizowaniu zgromadzeń i przemieszczaniu się wynikające z obecnego stanu epidemii mogą istotnie utrudnić bieżące funkcjonowanie spółek, a w szczególności podejmowanie uchwał przez wspólników, zarządy i rady...

Aktualności

act BSWW doradzała spółce kontrolowanej przez Mariusza Książka w projekcie joint venture z grupą DeA Capital

Kancelaria act BSWW doradzała MK Holding Sarl, spółce kontrolowanej przez Mariusza Książka, w projekcie joint venture realizowanym ze spółką należącą do DeA Capital – włoskiej grupy o zasięgu światowym skupiającej się na inwestycjach nieruchomościowych i kapitałowych. ...

Wszystkie aktualności