act legal covers all major European business centres.
Warsaw | Amsterdam | Bratislava | Brussels | Budapest | Frankfurt | Madrid | Paris | Prague | Vienna
meet us at www.actlegal.com

x

Marek Wojnar

adwokat / wspólnik zarządzający

Marek Wojnar jest adwokatem i wspólnikiem zarządzającym w kancelarii act BSWW. Od 2001 roku jest członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, a od 2004 roku jest członkiem zespołu wizytatorów przy tej radzie. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie dotyczącym transakcji kapitałowych na rynku niepublicznym i publicznym, rynku nieruchomości, deweloperskim oraz inwestycji infrastrukturalnych.

Doradza przy obsłudze procesów komercjalizacji nieruchomości przy negocjacjach oraz przy zawieraniu najbardziej reprezentatywnych dla polskiego rynku umów najmu powierzchni zarówno komercyjnych jak i biurowych, jak również przy realizacji projektów kubaturowych, energetycznych i autostradowych. Doradza m.in. na rzecz Grupy Triuva, Immobel, FCC, Skoda, Polimex-Mostostal, Grupy Strabag,Grupy Curtis czy Grupy Griffin.

Drugim obszarem specjalizacji Marka Wojnara objęte są  zagadnienia prawa własności intelektualnej. Marek Wojnar doradza w tym w zakresie w projektach dotyczących wdrożeń IT dla operatorów telekomunikacyjnych a także w zakresie ich współpracy ze startupami. Legal 500 w 2016 roku uznało go za „recommended lawyer” w zakresie IP. Doradza spółce New Media Ventures, właścicielowi platformy Freebee – startupu oferującego platformę lojalnościową – w zakresie współpracy z Polkomtel.

Zakresem zainteresowań Marka Wojnara objęte jest także doradztwo w zakresie transakcji dotyczących statków oraz statków powietrznych (samolotów, śmigłowców, jachtów oraz super-jachtów).

Jego doradztwo dotyczy także finansowania wyżej wskazanych projektów oraz wszelkiego rodzaju sporów związanych z powyższymi dziedzinami.

Biegle włada językiem angielskim, włoskim, a w stopniu komunikatywnym – rosyjskim.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.


vCard

Wyróżnienia

Doświadczenia

Superjacht Aston 50 od stoczni Rossinavi

Kancelaria act BSWW doradzała jednemu ze swoich Klientów w transakcji obejmującej budowę i zakup superjachtu Aston 50 (o długości 50 metrów) od znajdującej się we włoskim mieście Viareggio stoczni Rossinavi. Rozwiązania architektoniczne zaprojektowała pracownia Arrabito Naval Architects, projektem w...

Czytaj dalej

Postępowanie przed UOKiK na rzecz Volvo oraz AVS

Reprezentowanie Volvo Car Germany i AVS Automotiv VersicherungsService w postępowaniu przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dot. zgłoszenia koncentracji związanego z utworzeniem wspólnego przedsiębiorstwa. Kancelaria doradzała w zakresie sporządzenia i złożenia zawiadomienia o plan...

Czytaj dalej

Sprzedaż projektu „Okrąglak” w Poznaniu

Doradztwo na rzecz funduszu nieruchomościowego Immobel w związku ze sprzedażą projektu „Okrąglak" składającego się z dwóch budynków biurowych ("Okrąglak" i „Kwadraciak") o powierzchni najmu ok. 8.000 m2, zlokalizowanego w centrum Poznania.

Czytaj dalej

Towarowa

Doradztwo na rzecz Grupy Griffin przy transakcji zakupu od Zakładów Graficznych „Dom Słowa Polskiego" nieruchomości przy ul. Miedzianej w Warszawie, o łącznej powierzchni ponad 15 tys. mkw. wraz ze znajdującymi się na ich terenie budynkami oraz w związku z nabyciem od przedsiębiorstwa naftowego dzia...

Czytaj dalej