act legal covers all major European business centres.
Warsaw | Amsterdam | Bratislava | Bucharest | Budapest | Frankfurt | Milan | Prague | Vienna
meet us at www.actlegal.com

x
x

actlegal.com

Łukasz Polak

Adwokat / Starszy prawnik

Łukasz specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie gospodarczym. Do obszarów jego praktyki należą rynki kapitałowe, finansowanie przedsiębiorstw, transakcje fuzji i przejęć oraz kwestie regulacyjne związane z funkcjonowaniem domów maklerskich, funduszy inwestycyjnych i spółek publicznych.

Posiada doświadczenie w zakresie e-commerce oraz szeroką wiedzę na temat rynku usług płatniczych w Polsce.

Doradzał klientom w ramach projektów M&A, w szczególności przy przekształceniach, fuzjach (w tym transgranicznych) oraz transakcjach przejęć z udziałem prywatnych podmiotów oraz krajowych instytucji płatniczych. Jego doświadczenie obejmuje także doradztwo w procesach due diligence startupów, głównie z branży fin-tech, transportowej i medycznej. Jednocześnie zajmuje się bieżącym doradztwem prawnym, w szczególności na rzecz spółek publicznych.

Łukasz wielokrotnie reprezentował domy maklerskie, banki, towarzystwa funduszy inwestycyjnych i innych uczestników rynku finansowego postępowaniach zarówno przed Komisją Nadzoru Finansowego, jak i przed sądami.

Rekomendowany w dziedzinie rynków kapitałowych przez The Legal 500 EMEA 2024.

Posługuje się językiem angielskim i włoskim.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach studiów odbył praktyki w Università degli Studi di Bari Aldo Moro (Włochy).


vCard

Wyróżnienia

Doświadczenia

Grupa Copernicus – postępowania sądowe w sprawach z zakresu prawa pracy

Doradztwo na rzecz Grupy Copernicus w postępowaniach sądowych w sprawach z zakresu prawa pracy.

Czytaj dalej

Emisje obligacji

Obsługa prawna emisji obligacji, w tym przygotowanie dokumentacji emisyjnej oraz dokumentacji zabezpieczeń rzeczowych i obligacyjnych, m.in. na rzecz For-Net S.A., Griltex sp. z o.o., Eco-Classic sp. z o.o., ZBM Development sp. z o.o.

Czytaj dalej

Negocjowanie i zawieranie umów związanych z dostawą kauczuków syntetycznych

Doradztwo na rzecz Sawex sp. z o.o. przy negocjowaniu i zawieraniu umów związanych z dostawą kauczuków syntetycznych dla The Goodyear Tire & Rubber Company.

Czytaj dalej

Bieżąca obsługa domów maklerskich

Bieżąca obsługa domów maklerskich ERSTE Securities Polska S.A., INVISTA DM S.A. oraz IFM GAM S.A.

Czytaj dalej

Aktualności

Aktualności

Kancelaria act BSWW legal & tax rekomendowana przez The Legal 500 EMEA 2021

Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznym rankingu The Legal 500 EMEA 2021 otrzymaliśmy wyróżnienie w siedmiu kategoriach oraz liczne rekomendacje indywidualne dla prawników z naszego zespołu. Rekomendowane praktyki: – nieruchomości – rynki kapitałowe – prawo ha...

Wszystkie aktualności