act legal covers all major European business centres.
Warsaw | Amsterdam | Bratislava | Bucharest | Budapest | Frankfurt | Milan | Prague | Vienna
meet us at www.actlegal.com

x
x

actlegal.com

Giuseppe La Rosa

Adwokat (Avvocato) / Wspólnik

Giuseppe jest wpisany na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie oraz na listę adwokatów Włoskiej Ambasady w Warszawie.

Specjalizuje się w prawie gospodarczym, cywilnym, procesowym oraz upadłościowym.

W Polsce Giuseppe świadczy pomoc prawną dla wielu lokalnych firm, które posiadają swoje oddziały we Włoszech i potrzebują specjalistycznej pomocy w zakresie gospodarczego i cywilnego prawa włoskiego.

W zakresie restrukturyzacji i upadłości, Giuseppe reprezentuje polskich klientów w postępowaniach upadłościowych (fallimento) oraz restrukturyzacyjnych (concordato preventivo) włoskich podmiotów gospodarczych, toczących się przed sądami we Włoszech.

Giuseppe odgrywa wiodącą role w projektach kancelarii z obszaru zamówień publicznych, w szczególności projektów międzynarodowych.

Przed dołączeniem do act BSWW legal & tax zdobył bogate doświadczenie podczas pracy w międzynarodowej kancelarii w Mediolanie.

Rekomendowany przez The Legal 500 EMEA 2023 w dziedzinie Spory Sądowe.

Posługuje się językiem włoskim, angielskim oraz hiszpańskim.

Absolwent studiów prawniczych na uniwersytecie w Katanii. Studiował również prawo Unii Europejskiej oraz technologii informatycznych na Uniwersytecie w Utrechcie.


vCard

Wyróżnienia

Doświadczenia

Reprezentacja polskiego przedsiębiorstwa kolejowego w sporze z międzynarodową grupą budowlaną

Kancelaria act BSWW legal & tax reprezentuje klienta w sporze dotyczącym restrukturyzacji i niewykonania zobowiązań umownych. Marek Miszkiel reprezentuje klienta w Polsce, natomiast Giuseppe La Rosa jest odpowiedzialny za wszystkie postępowania prowadzone we Włoszech.

Czytaj dalej

Reprezentacja polskiego przedsiębiorstwa kolejowego przed Sądem w Rzymie

Kancelaria act BSWW legal & tax reprezentuje klienta przed Sądem w Rzymie (Włochy) w związku z roszczeniem wynikającym z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, w ramach układu z wierzycielami [Concordato Preventivo].

Czytaj dalej

Umowa ramowa na dostawę 20 pojazdów spalinowych dla Kolei Etneńskich

Doradztwo na rzecz Newag, jednej z największych firm kolejowych w Polsce, przy nabyciu zorganizowanej części włoskiego przedsiębiorstwa Costa Sistemi Ferroviari w likwidacji, obejmującym prawa do projektu konstrukcyjnego, umowę ramową na dostawę 20 pojazdów spalinowych dla Kolei Etneńskich, a także ...

Czytaj dalej

Podziemne zbiorniki gazu dla PGNiG w Wierzchowicach

Reprezentowanie firmy Sices Polska (należącej do włoskiej grupy Sices) w sporze z konsorcjum firm (PBG, Tecnimont, Sofregaz, Plynostav), budującym podziemne zbiorniki gazu dla PGNiG w Wierzchowicach.

Czytaj dalej

Aktualności

Aktualności

Kancelaria act BSWW legal & tax rekomendowana w rankingu The Legal 500 EMEA 2022

Z przyjemnością informujemy, że w najnowszym rankingu The Legal 500, kancelaria act BSWW legal & tax otrzymała wyróżnienia, aż w 7 kategoriach: Construction Capital Markets Real Estate White-Collar Crime Dispute Resolution Commercial, Corporate a...

Aktualności

Kancelaria act BSWW legal & tax rekomendowana przez The Legal 500 EMEA 2021

Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznym rankingu The Legal 500 EMEA 2021 otrzymaliśmy wyróżnienie w siedmiu kategoriach oraz liczne rekomendacje indywidualne dla prawników z naszego zespołu. Rekomendowane praktyki: – nieruchomości – rynki kapitałowe – prawo ha...

Wszystkie aktualności