act legal covers all major European business centres.
Warsaw | Amsterdam | Bratislava | Brussels | Budapest | Frankfurt | Madrid | Paris | Prague | Vienna
meet us at www.actlegal.com

x

Michał Wielhorski

adwokat / wspólnik zarządzający

Michał Wielhorski jest adwokatem i wspólnikiem zarządzającym w kancelarii act BSWW. Dysponuje kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie doradztwa prawnego dotyczącego prawa obrotu nieruchomościami.

Doradza we wszelkiego rodzaju projektach dotyczących nieruchomości ze szczególnym uwzględnieniem dużych projektów deweloperskich, komercyjnych i biurowych, w tym w zakresie badań prawnych i podatkowo-prawnych, negocjacji i obsługi wykonywania umów zakupu lub sprzedaży projektów nieruchomościowych, negocjacji i obsługi wykonywania umów o roboty budowlane, umów o świadczenie usług związanych z procesem inwestycyjnym (w szczególności usług dla architektów i rzeczoznawców) oraz umów o dostawę infrastruktury, od momentu wyłonienia kontrahenta, poprzez negocjacje, zawieranie umów po ich wykonywanie oraz rozliczenie wykonawców, w tym generalnego wykonawcy.

Doradza przy obsłudze procesów komercjalizacji nieruchomości przy negocjacjach oraz przy zawieraniu najbardziej reprezentatywnych dla polskiego rynku umów najmu powierzchni zarówno komercyjnych jak i biurowych, jak również przy finansowaniu. Doradza m.in. na rzecz Grupy Buma, Grupy ECC, YIT, Azora Europa i Rank Progress. Michał jest prawnikiem rekomendowanym przez Chambers Europe 2015, 2016, 2017 i 2018 w dziedzinie prawa obrotu nieruchomościami oraz przez Legal 500 EMEA w dziedzinie doradztwa podatkowego.

Biegle włada językiem angielskim oraz dobrze językiem niemieckim.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył ponadto seminarium z prawa niemieckiego i europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Rechts-und Staatswissenschaftlichen Fakultät der Rheinischen Friedrich-Wilhelms-Universität w Bonn.

Wyróżnienia

Doświadczenia

act BSWW doradzała Grupie Buma przy wynajmie powierzchni w kompleksie DOT Office na rzecz Shell Polska

Shell podpisała kolejną umowę najmu powierzchni w kompleksie DOT Office, projekcie biurowym realizowanym przez Grupę Buma w Krakowie. Jest to jedna z największych tego typu transakcji na rynku nieruchomościowym w ostatnich latach. Kancelaria act BSWW doradzała Grupie Buma w całym procesie negocjacj...

Czytaj dalej

Umowa najmu z Promed

Doradztwo prawne na rzecz Ideal Idea w procesie negocjacji i w zawarciu umowy z Promed, dystrybutorem sprzętu medycznego, w parku magazynowym Ideal Idea Park IV. Spółka wynajmie od października 2016 r. 1025 m2 powierzchni biurowej oraz 1490 m2 magazynowej.

Czytaj dalej

Sprzedaż CH Aviator w Mielcu

Doradztwo na rzecz Rank Progress w transakcji sprzedaży centrum handlowego w budowie pod nazwą Aviator w Mielcu. Transakcja obejmowała sprzedaż nieruchomości, nakładów, praw autorskich oraz przeniesienie umów związanych z realizacją inwestycji. Nabywcą jest francuska sieć supermarketów i hipermarket...

Czytaj dalej

Centrum handlowe Nowa Stacja w Pruszkowie

Doradztwo na rzecz holenderskiej grupy ECC przy projekcie Nowa Stacja w Pruszkowie. Kancelaria doradzała ECC na wszystkich etapach inwestycji, począwszy od badania prawnego (due diligence) nieruchomości, poprzez aspekty związane z nabyciem nieruchomości oraz uzyskaniem stosownych decyzji administrac...

Czytaj dalej