act legal covers all major European business centres.
Warsaw | Amsterdam | Bratislava | Brussels | Budapest | Frankfurt | Madrid | Paris | Prague | Vienna
meet us at www.actlegal.com

x

Marek Wojnar

adwokat / wspólnik zarządzający

Marek Wojnar jest adwokatem i wspólnikiem zarządzającym w kancelarii act BSWW. Od 2001 roku jest członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, a od 2004 roku jest członkiem zespołu wizytatorów przy tej radzie. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie dotyczącym transakcji kapitałowych na rynku niepublicznym i publicznym, rynku nieruchomości, deweloperskim oraz inwestycji infrastrukturalnych.

Doradza przy obsłudze procesów komercjalizacji nieruchomości przy negocjacjach oraz przy zawieraniu najbardziej reprezentatywnych dla polskiego rynku umów najmu powierzchni zarówno komercyjnych jak i biurowych, jak również przy realizacji projektów kubaturowych, energetycznych i autostradowych. Doradza m.in. na rzecz Grupy Triuva, Immobel, FCC, Skoda, Polimex-Mostostal, Grupy Strabag,Grupy Curtis czy Grupy Griffin.

Drugim obszarem specjalizacji Marka Wojnara objęte są  zagadnienia prawa własności intelektualnej. Marek Wojnar doradza w tym w zakresie w projektach dotyczących wdrożeń IT dla operatorów telekomunikacyjnych a także w zakresie ich współpracy ze startupami. Legal 500 w 2016 roku uznało go za „recommended lawyer” w zakresie IP. Doradza spółce New Media Ventures, właścicielowi platformy Freebee – startupu oferującego platformę lojalnościową – w zakresie współpracy z Polkomtel.

Zakresem zainteresowań Marka Wojnara objęte jest także doradztwo w zakresie transakcji dotyczących statków oraz statków powietrznych (samolotów, śmigłowców, jachtów oraz super-jachtów).

Jego doradztwo dotyczy także finansowania wyżej wskazanych projektów oraz wszelkiego rodzaju sporów związanych z powyższymi dziedzinami.

Biegle włada językiem angielskim, włoskim, a w stopniu komunikatywnym – rosyjskim.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Wyróżnienia

Doświadczenia

Postępowanie przed UOKiK na rzecz Volvo oraz AVS

Reprezentowanie Volvo Car Germany i AVS Automotiv VersicherungsService w postępowaniu przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dot. zgłoszenia koncentracji związanego z utworzeniem wspólnego przedsiębiorstwa. Kancelaria doradzała w zakresie sporządzenia i złożenia zawiadomienia o plan...

Czytaj dalej

Sprzedaż projektu „Okrąglak” w Poznaniu

Doradztwo na rzecz funduszu nieruchomościowego Immobel w związku ze sprzedażą projektu „Okrąglak" składającego się z dwóch budynków biurowych ("Okrąglak" i „Kwadraciak") o powierzchni najmu ok. 8.000 m2, zlokalizowanego w centrum Poznania.

Czytaj dalej

Towarowa

Doradztwo na rzecz Grupy Griffin przy transakcji zakupu od Zakładów Graficznych „Dom Słowa Polskiego" nieruchomości przy ul. Miedzianej w Warszawie, o łącznej powierzchni ponad 15 tys. mkw. wraz ze znajdującymi się na ich terenie budynkami oraz w związku z nabyciem od przedsiębiorstwa naftowego dzia...

Czytaj dalej

ASTORIA

Doradztwo na rzecz międzynarodowego koncernu budowlanego Strabag w transakcji nabycia projektu biurowo-handlowego w Warszawie. ASTORIA będzie oferować 17,6 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz 1,4 tys. mkw. powierzchni handlowej. Kompleksowe doradztwo kancelarii przy tej transakcji obejmowało m.in. b...

Czytaj dalej